top of page

איך יודעים שהגיע הזמן לעשות שינוי בקריירה?

עודכן: 30 ביוני 2021


בעבר הלא רחוק, רוב האנשים עבדו במקום עבודה אחד כדי לשמור על ותק וזכויות, ומעטים מהאנשים החליטו על שינוי קריירה בשלב זה או אחר בחייהם המקצועיים. כיום, רבים מהאנשים מחליטים לעשות שינוי בקריירה מסיבות שונות ומגוונות.

הדעה הרווחת היום אחרי שנה של מגיפה כי "העובדים של היום הם לא העובדים של אתמול" , עובדים עם ביטחון כלכלי וכישורים מבוקשים מתחילים להבין שהם מחמיצים משהו בחיים - הבוסים לא באמת דואגים להם, והם שורפים את החיים מול הזום ושגרת עבודה לא מרגשת.

תחושת ה YOLO - חיים רק פעם אחת מובילה אותם להסתכן דווקא עכשיו ולזנוח "קריירה מבטיחה".

סקר שנערך על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בארצות הברית (2016) מגלה כי האמריקאים מחליפים מקום עבודה אחת ל-4.5 שנים בממוצע.איך תדעו שהגיע הזמן עבורכם לעשות שינוי בקריירה? המומחים ממליצים לענות על השאלות הבאות כדי לדעת האם הגיע הזמן לשינוי בקריירה:


 • האם אתם קמים בבוקר ללא חשק ללכת לעבודה?

 • האם אתם מרוצים מהעיסוק הנוכחי וממקום העבודה שלכם?

 • האם אתם סובלים במקום העבודה?

 • האם העבודה הנוכחית משעממת אתכם וגורמת לכם לתסכולים ולייאוש?

 • האם העבודה סיזיפית ואינה מאתגרת אתכם יותר?

 • האם אתם אוהבים את המקצוע והעשייה?

 • האם אתם מרגישים כי היכולות האישיות שלכם אינן באות לידי ביטוי בעיסוק הקיים?

 • האם במוצאי שבת אתם סובלים מהמחשבה על עבודה ביום ראשון?

למעשה, אם איבדתם מוטיבציה ועניין בעיסוק הנוכחי, אם יש לכם חלום ישן נושן ואתם מעוניינים להתמקד בתחום עיסוק חדש בו תוכלו לפרוח ולפתח קריירה מנצחת, ואם צרכי השוק השתנו או שהמקצוע הופך לפחות רלוונטי ומבוקש – כנראה שהגיע הזמן לחשוב על הסבה מקצועית ושינוי קריירה משמעותי.

לעיתים, אתם יכולים לגלות לאחר מענה לשאלות שהצגנו למעלה, כי אתם אוהבים את המקצוע שלכם ורק זקוקים לשינוי מקום העבודה בגלל שאינכם מסתדרים עם המעסיק ו/או חברי הצוות. יש מקרים בהם תיווכחו לדעת כי אינכם זקוקים לשינוי קריירה אלא רק לשנות את צורת וסגנון עבודה, לדוגמה להפוך משכירים לעצמאים ולנהל עסק. לכן, כדאי לפנות גם לגורמים מקצועיים כדי לקבל ייעוץ והכוונה מקצועית, ורק לאחר שבחנתם את נושא שינוי הקריירה מכל הזוויות כדאי לקבל החלטה האם לעשות הסבה למקצוע אחר.


צעדים שכדאי לעשות לפני קבלת החלטה על הסבה מקצועית

ההחלטה לשנות מקצוע ולהתחיל בקריירה חדשה אינה פשוטה, ורוב האנשים חוששים משינוי קריירה, במיוחד אם יש להם כבר משפחה וילדים, שכר טוב, ותק, תנאים מתגמלים במקום העבודה וכד’. יחד עם זאת, אין צורך לחשוש משינוי קריירה בכל גיל, גם בגיל 40 או 50, אך חשוב לתכנן את השינוי ומומלץ לפנות לייעוץ ולהכוונה מקצועית כדי לקבל החלטה סופית.

רגע לפני שאתם נרשמים לקורס, ללימודים לתואר ראשון או שני ולפני שאתם מתחילים על שינוי בקריירה כדאי לכם לבצע כמה שלבים מקדימים כגון:

 • כדאי לבדוק מה אתם אוהבים בעיסוק הנוכחי ולבחון אילו כלים רכשתם במהלך השנים במקום העבודה. לעיתים תגלו כי אתם אוהבים את המקצוע ולמעשה כדאי רק להחליף את מקום העבודה.

 • מומלץ לעצור לרגע ולבדוק את כל מה שאהבתם בתחנות השונות שעברתם בחיים החל מתקופת הלימודים ועד היום. כך תגלו את החוזקות שיש לכם ותוכלו לקבל החלטה נכונה לגבי שינוי הקריירה.

 • מומלץ להתחיל לבדוק אפשרויות תעסוקה הנראות כמתאימות לכם, יש להתייחס ליכולות ולחוזקות האישיות והמקצועיות, לסביבת העבודה המתאימה לכם, לניסיון החיים, לעקרונות החשובים עבורכם בחיים ועוד.

 • כדאי להכין תוכנית עבודה עם שלבים שעליכם לבצע כדי לעשות שינוי בקריירה, לדוגמה לימודי הייטק, קורס מקצועי ממוקד, בדיקת מקצועות מבוקשים בשוק, בדיקת שכר ממוצע במקצוע המעניין אתכם וכו’.


שינוי בקריירה אפשרי בכל גיל, גם מעל גיל 40, אך כדאי לעשות הסבה מקצועית לאחר הכוון תעסוקתי, בדיקות שונות וייעוץאנחנו קבוצה של שותפים עסקיים, המחפשים אנשים מלאי תשוקה להזיז הרים בתחום הנפלא הזה של הנדל"ן. תחום הנדל"ן בישראל טומן בחובו פוטנציאל כלכלי רב, וכן אפשרות להגשמה עצמית דרך מקצוע דינאמי, מהנה ורווחי. רי/מקס מציעה לך מספר אפשרויות קריירה ומעודדת אותך להכיר את תחום הנדל"ן לעומק, לאסוף מידע, ולמצוא במסגרת הרשת שלנו את המסלול המתאים לך ביותר.

התרבות הארגונית שלנו, הממוקדת בלקוח, המערכות החדישות שלנו, אופי העסק שלנו והמוניטין שלו – הם הבסיס שעליו בנוי הצוות המיוחד הזה. כולנו פועלים יחד להגשמת מטרה אחת: לספק ערך ושירות מעולים ללקוחות שלנו ולסייע להם לממש את חלומות הנדל"ן שלהם.Comments


bottom of page